С финансиране от 151 123 000 лева училищата ще могат да подкрепят близо 100 000 ученици и техните родители.
"Вярвам в единната обща сила на човешкия род,
за да твори добро." - Христо Ботев
Бюджет за 2023г.
Изпълнение на делегиран бюджет за I-то тримесечие на 2023
Изпълнение на делегиран бюджет за II-то тримесечие на 2023
Изпълнение на делегиран бюджет за III-то тримесечие на 2023
Изпълнение на делегиран бюджет за IV-то тримесечие на 2023
Бюджет за 2024г.
изпълнение на делегиран бюджет за I-то тримесечие на 2024год.
изпълнение на делегиран бюджет за II-то тримесечие на 2024год.
Вътрешни правила за планиране, провеждане и възлагане на обществени поръчки
ОБЯВЛЕНИЕ за набиране на предложения за доставка на продуктите по Схема „Училищен плод" и Схема „Училищно мляко" ЗАПОВЕД за определяне на заявител по Схема „Училищен плод" и Схема „Училищно мляко"
Проект " Успех за теб"
Стартиралият нов проект „Успех за теб“ по програма „Образование“ – 2021-2027, съфинансирана от ЕС, ще даде възможност на училищата с комплекс от дейности да помогнат учениците да подобрят образователните си резултати. По-голямата продължителност на проекта – 5 години, ще позволи по-добро усвояване на придобитите умения и постигане на по-добър ефект. Това заяви ръководителят на екипа за организация и управление на проекта Грета Ганчева, директор на дирекция „Приобщаващо образование“ в МОН по време на информационна онлайн среща, в която се включиха близо 1700 училища. Новият проект надгражда работата досега по проектите „Подкрепа за успех“, „Подкрепа за приобщаващо образование“ и „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“, както и по национални програми. Проектът „Успех за теб“ е фокусиран основно от 1 до 7 клас. Поставя се акцент върху общата и допълнителна подкрепа за ученици в риск от отпадане, както и върху обученията по български език и литература на ученици с цел успешното им представяне на националните външни оценявания, но и на държавните зрелостни изпити.Има възможност за работа на образователните медиатори и социалните работници.Ще се финансират дейности по кариерно ориентиране на учениците, за да могат да направят своя информиран избор, особено след 7-ми клас, накъде да продължат образованието си.Друга част от дейностите са за ученици със специални образователни потребности. От една страна се подкрепят учениците в подготовка по учебното съдържание, а от друга – чрез рехабилитации и терапии, психологическа подкрепа и др. И за двата вида подкрепа могат да се назначават специалисти, които да работят в училищата с тези деца, като тук се включват ресурсни учители, психолози, логопеди, социални работници, помощници на учителя и др. Училищата ще получават финансиране и за работа с деца с изявени дарби, за тяхната подготовка в областта, в която те развиват своите заложби и способности.В проекта има заложени и обучения на над 4000 педагогически специалисти и непедагогически персонал. Тук се включват и образователни медиатори, социални работници и друг непедагогически персонал.В дейностите са заложени и занимания по интереси, междуучилищни дейности и допълнителни обучения по учебни предмети. Идеята е учениците да преодолеят затрудненията в ученето и да преминат по-плавно през етапите на образование.
С финансиране от 151 123 000 лева училищата ще могат да подкрепят близо 100 000 ученици и техните родители.
Бе сформирана една група с ученици от четвърти клас под ръководството на г-жа Татяна Димитрова-учител по Информационни технологии.
Целта на занятията в клуба по интереси озаглавен “В света на компютрите „ е учениците да придобият ключови дигитални умения-базови и да разширят познанията си за работа в електронна среда.
Занятията на клуба ще се реализират в неучебно време-извън задължителните и избираеми учебни часове.
Проект № BG05M2OP001-5.001-0001
„Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“
Проект № BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“, финансиран по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент - Министерството на образованието и науката (МОН).
Целта на проекта е да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи и да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние. Предвидените дейности са логически обвързани и осигуряват възможност за непрекъснатост на образователния процес. Те са пряко свързани с преодоляване на последиците, предизвикани от пандемията от COVID-19 и са свързани с техническото обезпечаване на образователната система и осигуряване на условия за провеждане на обучение от разстояние в електронна среда, които са определени на база необходимостта от краткосрочното им изпълнение. Важен приоритет е пълното осигуряване на достъп за всички ученици до виртуална класна стая в условията на продължителна пандемия. Чрез проекта образователната система следва да осигури равни условия за всички ученици за развитие на дигитална грамотност и качествено обучение по всички предмети за всички образователни етапи. Целева група освен учениците са и педагогическите специалисти, родителите и образователните медиатори. С помощта на планирани обучения за педагогическите специалисти се цели насърчаване за придобиване и усъвършенстване на цифрови умения, използване на иновативни методи за преподаване и учене. Планирани са обучения на образователни медиатори и на родители, насочени към създаване на умения за работа с дигитални устройства и с електронни образователни платформи за търсене и използване на електронни образователни ресурси, което от своя страна допълнително би помогнало на учениците за пълноценното им участие в образователния процес.
Линк към сайта на проекта:https://react.mon.bg/
От месец юли 2022 година училището ни работи по проект от НП „Подкрепа на образователните медиатори и социалните работници“. Съществен елемент от дейността е взаимодействието между учители, ученици и родители. Според Графика за провеждане на събитията по проекта на 08.09.2022 г. образователните медиатори организираха и проведоха среща с родителите на учениците, записани в първи клас за учебната 2022/2023 г. Образавателните медиатори запознаха родителите с целите и задачите на проекта и планираните в бъдеще мероприятия. Срещата продължи с беседа и презентация „Първокласник – новото начало в живота на детето и отговорността на родителите“. На 15 септември, в първия учебен ден, образователните медиатори присъстваха на тържеството в 1 клас. Учителите на първокласниците получиха от директора на училището, г-жа Маринела Вълчанова, бяла магнитна дъска, магнитни букви и цифри – закупени със средства по проекта.
НП „Заедно в изкуствата и в спорта“
НП „Безопасност на движението по пътищата“